Cursus “Reanimatie en AED” aangeboden!
Sedert maart j.l. hangt bij de voordeur van de Petruskerk een AED (Automatische Externe Defibrillator). Dat groene kastje op de foto. Daarmee kunnen mensen met en hartstilstand gered worden. Dat apparaat is in eerste instantie bedoeld voor onze kerkgangers. Gelukkig hebben we tot op heden er voor onszelf geen gebruik van hoeven te maken. Wel is de AED drie keer bijna gebruikt voor buurtbewoners. De hulpverleners die in de buurt van de Petruskerk met een noodgeval te maken kregen, zijn via “112” en “Hartslag nu” gewezen op o.a. onze AED, maar tegelijkertijd ook op een andere die daadwerkelijk wel benut zijn.
We prijzen ons gelukkig dat een aantal van onze kerkgangers in staat zijn om in voorkomende gevallen een patiënt goed te helpen met een reanimatie en de AED, Maar om in de toekomst écht gesteld te staan voor dergelijke noodgevallen, zouden we graag willen dat toch een aantal meer mensen die vaardigheid bezitten. Daarom bieden we aan om de kosten die aan zo’n cursus verbonden zijn, voor rekening van de parochie te laten komen.
Zij, die graag zo’n cursus zouden willen volgen, kunnen zich melden bij ondergetekende, bij het parochiesecretariaat of via aed.petruskerk@parochienorbertus.nl.
Bij voldoende belangstelling zal ik proberen de cursus in de Petruskerk te laten geven.
Namens de Locatieraad
Hans Luiten